Investování, sponzorství, snění nebo stres. To byla hlavní témata říjnových článků. Vítěze máme, statistiky čtenosti jsou neúprosné, jaký text byl vaším favoritem?
Redakční výběr top článků o důchodech:
» Od července začíná nepochopitelná lotrovina na důchodcích
» Kolik důchodců pobírá důchod vyšší 30 tisíc korun?
» Kolik dostane od státu průměrně důchodce v důchodu?
» Kdy vám sociálka sníží nebo vezme důchod?
Obsah článku
Nejčtenějším říjnovým článkem byl Hledám sponzora od Evy Nachtmanové. Téma dobře placené brigády pro ženy s cílem zachování vyšší životní úrovně se našemu čtenářstvu zaryl hluboko do hlavy. Přišla nám řada postřehů a komentářů, kladných i značně negativních. Vesměs pozitivní ohlasy vzbudil text Máte na své sny?
12 říjnových článků na 2FP.cz
Finanční desatero
Babi, dědo, půjč mi prachy
Škola investování: Otevřené podílové fondy
Finanční stres
Škola investování: Penzijní fondy a společnosti
Investujte jako milionáři
Znáte pravidlo 10-20-30-40?
Škola investování: Fondy kvalifikovaných investorů
Hledám sponzora
Máte na své sny?
Rizikové investice
Proč jsou byty zajímavým investičním aktivem?
Finanční desatero
Nejdřív přečíst, poté podepsat, je jedno z deseti pravidel finančního desatera. Stejně jako poradit se s odborníkem nemající užitek z řešení vaší finanční nebo životní situace.
Babi, dědo, půjč mi prachy
Lidé si nejvíce půjčují v rodině. Rodiče, ale zejména prarodiče, často slyší hlášku: Babi, dědo, půjč mi prachy. V příspěvku se dočtete, proč je dobré mít smlouvu o zápůjčce.
Doporučujeme k přečtení:
» Nejvyšší důchody pobírají v Praze 6 a na Karvinsku
» Penzijko: Jistota „nuly“ připravuje zbytečně přes dva miliony lidí o výnosy
» Přes 303 tisíc důchodců pobírá důchod nižší než je minimální mzda
Škola investování: Otevřené podílové fondy
Otevřené podílové fondy jsou dobrou investicí pro lidi, kteří mají volných pár tisíc měsíčně a chtějí se ke svým penězům dostat třeba na konci jimi definovaného investičního horizontu.
Finanční stres
Stres z nedostatku financí vám spolehlivě sníží inteligenci o osm bodů inteligenčního koeficientu. Co dělat, když se dostanete do potíží s penězi?
Škola investování: Penzijní fondy a společnosti
Penzijko jako státem štědře podporovaná investice. Proč si ho sjednat a na co si dát pozor.
Investujte jako milionáři
Milionáři investují obezřetně. Raději své peníze ponechají na termínovaném vkladu, než aby je vkládali do rizikových investic. Proto je vhodné se jimi inspirovat.
Znáte pravidlo 10-20-30-40?
Zlaté pravidlo finanční gramotnosti mluví jasně. Třetinu peněz ze svých příjmů odložte do spoření a investic, třetinu do bydlení a zbylé dvě pětiny do běžného života. Detailněji si o tom přečtěte v článku Znáte pravidlo 10-20-30-40.
Škola investování: Fondy kvalifikovaných investorů
Máte milion? A můžete ho investovat? Tolik asi shrnutí třetího dílu 2FP Školy investování. Tentokrát na téma fondů kvalifikovaných investorů, kam patří SICAVy a ZISIFy.
Hledám sponzora
Jste žena v nejlepších letech a hledáte finanční přilepšení výměnou za jasně definovaný milostný vztah? Právě vás osloví možnost najít si sponzora, se kterým budete tvořit harmonický pár na pragmatickém základě.
Máte na své sny?
Život bez snů je poloviční. Přesto se lidé nechají svými sny lapit do neviditelné psychické pasti. Sny se váží v prvé řadě na peníze. Jak to udělat, když jich máte méně, než kolik stojí vaše představy?
Rizikové investice
Česká národní banka šíří takový nešvar. Jednomu typu investičních fondů přiřkla nálepku značné rizikovosti oproti jiným. Jde o zkreslení, neboť rizikové investice jsou totiž všechny.
Proč jsou byty zajímavým investičním aktivem?
Proč je lepší nebydlet v investičním bytě a držet ho s ohledem na růst jeho budoucí hodnoty?