Prosinec: 10 článků o výdajích, gramotnosti a penzijní investiční novince

Sněhové vločky
Zdroj: Pixabay.com

Prosinec byl ve znamení nejen finanční gramotnosti, ale především o novince v podobě dlouhodobého investičního produktu. Ten společně s penzijkem značně rozšiřuje možnosti investování na stáří.

Příspěvek Přichází DIP: Dlouhodobý investiční produkt pojednává o investiční novince platné od ledna 2024, byl v prosinci nejčtenějším článkem na finančním serveru 2FP.cz. Jako druhý nejčtenější prosincový text se ukázal Máma mele Emu a volí negramotné populisty. Trojkou se staly výsledky průzkumu NN pojišťovny zpracovaném v článku Češi se chtějí dožít 93 let ukázal průzkum.

Desítka prosincových článků na 2FP

Jak pečovat o finanční zdraví
5 kroků ke snížení výdajů
Jak zvýším své příjmy?
Chudoba v Česku nejsou jen nízké příjmy
Zbytečné finanční chyby lidí
Češi se chtějí dožít 93 let ukázal průzkum
Přichází DIP: Dlouhodobý investiční produkt.
Máma mele Emu a volí negramotné populisty
3 tipy na vánoční dárky pohledem financí
4 tipy na knihy pro nejen dlouhé zimní večery

Jak pečovat o finanční zdraví

Získejte správné návyky péče o vaše peníze. Finanční zdraví je závislé především na vašem přístupu ke svým financím.

5 kroků ke snížení výdajů

Jak spolu souvisí předplatné na Netflix a snížení výdajů? Třeba tím, že si pečlivě projdete výdaje a omezíte takové služby, které nepotřebujete.

Jak zvýším své příjmy?

Chystáte-li si uložit novoroční předsevzetí, co třeba zvýšení příjmů v novém roce? Jako začátek pro vaše rozjímání vám poslouží článek nazvaný Jak zvýším své příjmy?

Chudoba v Česku nejsou jen nízké příjmy

Chudoba je v myslích Češstva spojována především s nízkými příjmy. To je však jedna strana mince. Druhá strana mince spočívá v nejistém zaměstnání, nízkém vzdělání a vleknoucími se zdravotními problémy.

Zbytečné finanční chyby

Snížení výdajů mnohdy nesouvisí s utažením opasku, jak se v Česku traduje od klausovských 90. let 20. století. Omezení výdajů souvisí především v identifikaci zbytečných výdajů a získání dostatečné finanční gramotnosti.

Češi se chtějí dožít 93 let

Češi se chtějí dožít požehnaného věku. Přesto nejsou schopni řídit se radami lékařů ani si odkládat stranou dostatek peněz pro pozdější potřebu.

Přichází DIP: Dlouhodobý investiční produkt

Dlouhodobý investiční produkt je něco, co rozšíří vaše finanční možnosti pro zajištění na stáří. Seznamte se s touto horkou novinkou, která bude platit od ledna 2024.

Máma mele Emu a volí negramotné populisty

Být gramotný neznamená v 21. století umět číst, psát počítat, nýbrž prokázat znalost funkční gramotnosti. Projděte si redakční výběr deseti různých gramotností.

3 tipy na vánoční dárky pohledem financí

Peněz není nikdy nazbyt, stejně jako příležitostí, kam je investovat. Přinášíme tři pohledy, jak s penězi nejlépe naložit.

4 tipy na knihy pro nejen dlouhé zimní večery

Bez knih není života. Řekl by zřejmě klasik. Připravili jsme redakční výběr čtyř knih, které nás letos zaujaly. Najdete mezi nimi tituly o umělé inteligenci, organizaci života a práce, ale také třeba jak řídit drogový kartel.