7 článků o investování, které byste si měli znovu přečíst

Končí rok 2023, přichází rok 2024.
Zdroj: Pixabay.com

Starý rok 2023 končí. Nový rok 2024 přichází. Připravili jsme redakční výběr sedmi článků, které stojí za opětovné přečtení. Osvěžte si důležitá finanční témata, se kterými se setkáte i v novém roce.

Opakování je matka moudrosti, říká se. Opakování spojené s vašimi penězi a investováním je nadmíru prospěšné. Oživíte si polozapomenuté informace a vaše lednové kroky mohou vést k zářným zítřkům.

Investiční opakování

Připravte se na změny penzijka
9 finančních produktů, které byste měli mít
Kolik spořit a kolik získáte v penzi?
Rizikové investice
Investování: Aktivní a pasivní
Přepněte penzijko do penzijka
Přichází DIP: Dlouhodobý investiční produkt

Připravte se na změny penzijka

Doplňkové penzijní spoření dozná od roku 2024 řadu změnu. Nejvíce se projeví v minimálním možném vkladu, na který lze získat státní příspěvek. Pro získání stokorunového státního příspěvku odložte alespoň 500 korun.

9 finančních produktů, které byste měli mít

Devítka finančních produktů, jejichž uzavřením neprohloupíte. Pozitivní je, že nemusíte mít sjednané všechny uvedené produkty, abyste byli šťastní po finanční stránce. Bohatě stačí běžný a spořící účet, termínovaný vklad a nejméně tři další finanční produkty. Jaké? Klikněte na odkaz článku a přečtěte si o nich.

Kolik spořit a kolik získáte v penzi?

Kolik měsíčně investovat, aby vaše penzijní renta byla dostatečně vysoká a zajímavá? Pro stanovení nutné částky, kterou pravidelně odkládáte s penzijním cílem, je dobré zjistit, jak velký rozdíl je ve vaší stávající čisté mzdě a předpokládaném starobním důchodem.

Rizikové investice

Investice jsou rizikové ze čtyř možných úhlů pohledu. Po přečtení článku je hravě zvládnete. Nachytřete se v oblasti diverzifikace, investičního dotazníku, znalostí aktiv a měnového zajištění.

Investování: Aktivní a pasivní

Investovat aktivně nebo pasivně? V redakci finančního serveru 2FP.cz máme jasno. Vhodnější je volit pasivní investiční strategii, ideálně nízkonákladovou. Získáte tím nejvyšší možný výnos.

Přepněte penzijko do penzijka

Zdánlivý protimluv skrývá klíčovou informaci. Máte-li transformovaný fond bývalého penzijního připojištění, je nasnadě ho konečně „přepnout“ do pravého penzijka, který se skrývá pod označením doplňkový penzijní fond. V článku zjistíte, proč tak učinit.

Přichází DIP: Dlouhodobý investiční produkt

Ochuťte si vaše investování na penzi dlouhodobým investičním produktem, čili DIPem. Rozšíříte možnost získání daňové slevy i z takových produktů, jako jsou akcie, otevřené podílové fondy nebo investiční platformy.