Jak zvýším své příjmy? Zvažte jeden nebo více následujících kroků

Laptop s účtenkami
Zdroj: Pixabay.com

Ke zvýšení příjmů stačí občas malá změna. Třeba se naučit novou funkci v nástroji, se kterým pracujete. Přinášíme pět tipů, jak zvýšit vaše příjmy.

Najít si novou práci, brigádu nebo začít podnikat je v posledních letech snadné a jednoduché. Máte-li realistické očekávání, stačí málo, abyste se ve vašem pracovním životě výrazně posunuli. Jak k vyššímu výdělku, tak pocitu, že vám práce dává smysl.

Změna práce

Změna práce napadne každého, kdo chce více peněz, nebo má pocit, že ho současné zaměstnání vysiluje a nudí. Někdy stačí málo a udržíte si pracovní místo u stávajícího zaměstnavatele. Zároveň se promění část nebo celá pracovní agenda k vaší spokojenosti.

Vedlejší přivýdělek

Brigáda je pěkná věc, jen na ní musíte mít čas. Pokud ho máte omezeně, je lepší se poohlédnout po malém podnikání. Přes různé podnikatelské nebo doučovací platformy snadno získáte potenciální zájemce o doučování. Ať už třeba cizích jazyků nebo Excelu. Pro mnoho lidí nejsou ani tak důležité peníze navíc, jako pocit, že někomu pomohli. A co víc, učením prohloubíte své stávající dovednosti a získáte nové.

Zlepšete dovednosti

Máte-li specifické dovednosti nebo pracujete na hlavní pracovní poměr s nástrojem s dobrou budoucí uplatnitelností, zajímejte se o zlepšení v něm. Zlepšením dovedností snadnější získáte lepší práci u stávajícího zaměstnavatele, případně poslouží pro hledání nové práce, ale také pro vedlejší přivýdělek nebo vybudování firmy.

Investujte

Přes investice se k rychlému zisku nedostanete. Bohužel. Přesto je investování vhodné pro všechny, kteří chtějí mít za pět, sedm nebo deset let více peněz, než které by získali třeba spořením. I s nižší mírou rizika lze dojít k pěkným, nadinflačním, výnosům. Přesto je nutné se k investování chovat obezřetně a investovat jen takové sumy, které si můžete dovolit ztratit.

Podnikejte

V podnikání neexistuje strop pro příjmy. Otřepané klišé, které lze v případě úspěchu snadno proměnit v peníze. Pravděpodobnost vybudování ziskové firmy je zhruba 1:30. Třicet pokusů o vybudování byznysu je hodně. Přesto to není tolik, abyste alespoň jednou ročně nevyzkoušeli nový projekt. Trochu se inspirujte u přivýdělku. Nikde není psáno, že musíte hned od začátku budovat firmu.