Září: Přehled 7 článků, které by vám neměly uniknout

Zdroj: Pixabay.com

Nejdůležitějším zářijovým článkem považujeme v redakci finančního serveru 2FP text o změnách v penzijním spoření. Přinášíme redakční výběr sedmi článků vydaných v září, které by vám neměly uniknout.

Nejdůležitějším zářijovým článkem považujeme v redakci finančního serveru 2FP text o změnách v penzijním spoření, který následuje materiál Josef Švejdy o maximalizaci užitku z penzijka. Článek o lazy girl jobs Evy Nachtmannové je zajímavým náhledem na pracovní návyky generace Z. Doslova trefou do černého je článek 9 finančních produktů, které byste měli mít.

Přehled 7 zářijových článků

Připravte se na změny penzijka
Vytěžte z penzijka maximum
9 finančních produktů, které byste měli mít
Pracujete v režimu „lazy girl job“?
Mzdy jinak: Minimální, důstojná, mediánová a průměrná
Jak na finanční rezervu?
Benefity chytají druhý dech

Připravte se na změny penzijka

Od roku 2024 se mění výše státních příspěvků vůči úložkám. Nastavte si včas navýšení, abyste zbytečně nepřišli o část státní podpory. Maximální možný státní příspěvek bude nově 340 korun, který získáte za 1700 korun poslaných do penzijka za měsíc.

Vytěžte z penzijka maximum

Navýšení vašich příspěvků k získání maximálních státních příspěvků je pouze jedna část optimalizace penzijního spoření. Ke zdárnému získání všech výhod zbývá zapojit vašeho zaměstnavatele a myslet na daňové slevy. Klíčovou rolí je nastavení vhodné investiční strategie.

9 finančních produktů, které byste měli mít

Devítkou finančních produktů jsme udělali doslova trefu do černého. Máme pár e-mailů od vás, našich čtenářů a čtenářek, ve kterých si pochvalujete srozumitelnost a přehlednost příspěvku. Podobně dobrý pocit máme i my v redakci. Podobných článků přibude.

Pracujete v režimu „lazy girl job“?

Generace Z, lidí narozených mezi lety 1995 až 2010, je často považovaná za línou nebo přecitlivělou. Obě nálepky získala Gen Z neoprávněné. Kdo by chtěl pracovat od svítání do soumraku, šest dnů týdně? Často za mrzký peníz s vidinou případného propuštění, neboť to se v korporátech, pro které název lazy girl job vznikl především, stává nejčastěji.

Mzdy jinak: Minimální, důstojná, mediánová a průměrná

Denně bombarduje naši pozornost řada článků, které operují s názvy průměrná nebo mediánová mzda. Jakmile se k nim přidají pojmy minimální a důstojná mzda, babylonské zmatení je zdárně završeno. Jasně a přehledně získejte přehled o mzdách.

Jak na finanční rezervu?

Finanční rezerva je dobrý sluha, ale než si ho získáte, tedy ji, jako rezervu finanční, vede cesta trpká a dlouhá. Výhody z její vytvoření poznáte v době nedostatku.

Benefity chytají druhý dech

Zaměstnanecké benefity pobírá v Česku zcela jistě přes milion zaměstnanců. Nejrozšířenější jsou stravenky. Benefitům před časem zvonil umíráček, které se přes silnou lobby provozovatelů cafeterií podařilo zachovat. Byť se snížil maximální možný příspěvek za strany zaměstnavtelů. Jak benefity fungují a proč by bylo lepší je ukončit jednou provždy?