Ukážeme vám tři snadné triky, kterými okamžitě zlepšíte svůj život. Netřeba razantních diet, odříkání ani týrání těla v posilovně.
Redakční výběr top článků o důchodech:
» Za rok se malé skupině důchodců zdvojnásobí důchod
» Od července začíná nepochopitelná lotrovina na důchodcích
» Kolik důchodců pobírá důchod vyšší 30 tisíc korun?
» Kolik dostane od státu průměrně důchodce v důchodu?
» Kdy vám sociálka sníží nebo vezme důchod?
Pro změnu životního stylu není zapotřebí nic složitě vymýšlet. Naše tipy jsou časově nenáročné, nestojí žádné úsilí a efekt se dostaví relativně rychle. Nevěříte? Dejte tomu pár týdnů a uvidíte sami. A jak zlepšení zdraví souvisí s penězi? Zdraví si za peníze nekoupíte, pouze je budete potřebovat, abyste měli lepší péči. Naše triky jsou následující.
Voda
Pohyb
Spánek
Nic neobvyklého, říkáte si. Úspěch pramení právě z toho, že se nám nedaří zařadit dostatek vody, pohybu a spánku do našich životů. Pro skutečnou změnu zdraví je dobré se inspirovat výzkumem amerických vojenských veteránů. Pro začátek stačí námi uvedená triáda.
Voda
Pití vody by mělo být tak samozřejmé, jako je dýchání čerstvého vzduchu. Jenže pití vody neláká, nemá chuť, není sladká, prostě je pití vody nuda. Denně by měl dospělý člověk podle Národního zdravotnického informačního portálu vypít zhruba 30 až 40 mililitrů tekutin na kilogram tělesné hmotnosti. Nejste-li pijáci vody, stačí do pitného režimu zařadit denně třeba jednu skleničku obyčejné vody z kohoutku. Uvidíte časem, kam se dostanete.
Pohyb
Podle Světové zdravotnické organizace by se lidé měli hýbat nejméně pětkrát týdně alespoň 30 minut. Bohatě stačí rychlá chůze, při které se zadýcháte.
Doporučujeme k přečtení:
» Nejvyšší důchody pobírají v Praze 6 a na Karvinsku
» Penzijko: Jistota „nuly“ připravuje zbytečně přes dva miliony lidí o výnosy
» Přes 303 tisíc důchodců pobírá důchod nižší než je minimální mzda
Spánek
Pro dostatečný spánek se doporučuje spát mezi sedmi až devíti hodinami denně. Přesto nejsme schopni naspat ani požadovaný dolní limit. Jsme tak permanentně nevyspalí. S nedostatečným spánkem se nese například přibírání na hmotnosti.
Podle Jany Kopřivové, vedoucí vedoucí výzkumného programu Spánková medicína a chronobiologie Národního ústavu duševního zdraví by měli dospělí lidé spát zhruba sedm až devět hodin a doplňuje: „Většina lidí spí zhruba šest až osm hodin denně. Dospívající by si měli dopřát osm až deset hodin spánku denně.“
Zdraví není o dostupné zdravotní péči, nýbrž o životosprávě. Zdravotní péče má podíl na našem zdraví jen asi z deseti procent, z poloviny pak závisí přímo na nás.
Zdroj:
Autorský článek
Národní zdravotnický informační portál
Světová zdravotnická organizace
Spánková medicína a chronobiologie Národního ústavu duševního zdraví