Správně ohodnotit rizika, vyladit pojistné smlouvy a vše pečlivě vyladěné k dokonalosti. Pro řadu lidí s pojištěním nereálná situace.
Redakční výběr top článků o důchodech:
» Za rok se malé skupině důchodců zdvojnásobí důchod
» Od července začíná nepochopitelná lotrovina na důchodcích
» Kolik důchodců pobírá důchod vyšší 30 tisíc korun?
» Kolik dostane od státu průměrně důchodce v důchodu?
» Kdy vám sociálka sníží nebo vezme důchod?
Na začátku příspěvku zmíníme, že pojištění vás bohatým neudělá. Vhodně nastavená pojistka dokáže zmírnit škody při nenadálé nepříjemné situaci. A tím pádem se vaše případné aktuální bohatství nevyčerpá.
U pojištění je dobré myslet nejen na nejhorší možný scénář, nýbrž i na to, když přežijete nepříjemnou událost. Ať už autonehodu, úraz nebo vyhoření nemovitosti. Především popasování s následky nemusí být zrovna snadné.
Komplexní pojištění se týká jak vás, tak i členů domácnosti, se kterými žijete.
Proč se pojistit?
Třeba proto, že při nenadálé události nebudete úplně bez prostředků. S velkou pravděpodobností se stane, že například po autonehodě nebudete moci pracovat. Někdy se doba na zotavení počítá na dny nebo jednotky týdnů, jindy klidně na půl roku a déle.
Vypadnou vám běžné příjmy, ale zůstanou vám výdaje. Nemáte-li zajištěný příjem i bez vaší aktivity, případně z nadstandardně velké finanční rezervy, bude se vám pojištění hodit.
Nepojištěním vám hrozí propad životní úrovně, pakliže ji nebudete schopni dofinancovat z úspor. Máte-li finance napnuté, nemoc vám dokáže značně odlehčit od úspor. Při nemoci získáte po 15. dni pracovní neschopnosti 60 procent vašich předchozích příjmů. V Česku na hraně příjmů a výdajů balancují zhruba dvě pětiny lidí nebo domácností. Při delší pracovní neschopnosti se na lidech podepíší jak následky, tak i finanční dopady.
Doporučujeme k přečtení:
» Nejvyšší důchody pobírají v Praze 6 a na Karvinsku
» Penzijko: Jistota „nuly“ připravuje zbytečně přes dva miliony lidí o výnosy
» Přes 303 tisíc důchodců pobírá důchod nižší než je minimální mzda
Zdroj:
Autorský článek