Jak investovat do nemovitostí?

Zdroj: Pixabay.com

Investice do nemovitostí je jedním z mnoha způsobů, jak vybudovat bohatství a zároveň uložit peníze. Z případného pronájmu získáte stabilní příjem.

Před investováním do nemovitostí si ujasněte, jaký vyberete způsob. Máte jich na výběr vícero. Nákup domu nebo bytu pro získávání příjmu z pronájmu, investování do nemovitostního fondu nebo uložení peněz do nemovitostních platforem.

Pro investování do nemovitostí se vyplatí, abyste si zodpověděli níže uvedené otázky.

Čeho chci investováním do nemovitostí dosáhnout?
Chci vytvářet příjmy z pronájmu?
Toužím budovat dlouhodobé bohatství?
Hodlám diverzifikovat investiční portfolio?

Nyní si otázky probereme podrobněji.

Čeho chci investováním do nemovitostí dosáhnout?

Investoři mají různé cíle. Jedním z nich je například kombinace získání příjmů z pronájmu a tvorby dlouhodobého bohatství s cílem předání nemovitosti potomkům. Při dostatečně dlouhém držení reality se vám s největší pravděpodobností zvýší její hodnota. Zároveň získáte dodatečné peníze z jejího pronajímání.

Reality patří mezi konzervativní formy majetku. Právem jde o investice s následně plynoucím pasivním příjmem.

Chci vytvářet příjmy z pronájmu?

Pakliže je smyslem vaší nemovitostní investice získávat příjmy z pronájmu, bude vaše úsilí zaměřené na nákup reality. Žádné fondy, žádné nemovitostní platformy. Prostě si koupíte buďto celou nemovitost, jako je třeba rodinný dům, garáž nebo pole, či její část. To v případě bytu v bytovém nebo panelovém domě.

Toužím budovat dlouhodobé bohatství?

Hodnota nemovitostí v čase roste. Ne tak rychle jako například akcie, ale stále je u realit zřetelné nabývání na hodnotě. Kvalitní nemovitost na dobrém místě a v dobrém stavu vám zajistí budování dlouhodobého bohatství.

„Efektivnější způsob budování bohatství jsou investice do akcií společností v rozvinutých částech planety. Index S&P 500 má průměrný výnos okolo deseti procent ročně. Zatímco nemovitosti se pohybují okolo inflace,” komentuje investiční možnosti Eva Nachtmannová, investiční analytička finančního serveru 2FP.cz.

Hodlám diverzifikovat investiční portfolio?

Touha investorů mít v majetkovém portfoliu něco hmotného je vysoká. Akcie a dluhopisy jsou stále jen virtuální záležitostí. Maximálně si můžete sáhnout na výrobek, který akciová společnost vyrábí, případně si zapnout počítač nebo mobilní telefon. Případně obojí, je-li to například Apple. Dům je dům, cihla je cihla, jak se říká. Dobře zvolená nemovitost diverzifikuje vaše investiční portfolio o ryze hmotný prvek, který časem nabírá na hodnotě.

Zdroj:
Autorský článek