Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _menu_load_objects() (řádek: 569 v souboru /home/www/2fp.cz/www/2fp.cz/includes/menu.inc).

2FP končí, děkujeme za přízeň

2FPDěkujeme za přízeň, kterou jste projevili u digitálního magazínu pro finanční poradce 2FP. Ten jsme nuceni po půlroce vydávání ukončit, neboť naše očekávání zůstala nenaplněna. I nadále si můžete stáhnout veškerá vydaná čísla do vašich chytrých telefonů a tabletů, které používají operační systém Android nebo iOS Apple (viz ikony Androida a Apple anebo odkazy).

   

Staňte se spolutvůrci 2FP

Atraktivní obsah je založen na mnoha rozličných zdrojích. Jedním z nich je spolupráce přímo s poradci a vedením poradenských firem. Naší cílovou skupinou jsou finanční poradci a management pracující v malé a středně velké společnosti.

Naším cílem je do konce letošního roku vytvořit adresář alespoň pěti desítek kontaktních osob z řad majitelů, spolumajitelů či managementu poradenských a makléřských společností.

Připravili jsme přehled základních publikačních možností:

Anketa (malá a velká)
Otázka pro...
Citace a parafráze
Komentář a příspěvky

Anketa (malá a velká)

Anketa slouží pro rychlý úvod do dané problematiky. Anketní otázka se většinou týká tématu konkrétního vydání.

Rozlišujeme mezi malou a velkou anketou. Malá anketa je založená na jedné otázce. Velká anketa pak na více otázkách, nejčastěji do pěti. V obou případech oslovujeme zhruba pět osob.

Doporučený rozsah odpovědi připadající na jednu anketní otázku je zhruba do 1000 znaků. Budete-li mít potřebu dané téma více rozebrat, můžeme se domluvit na samostatném komentáři.

Otázka pro...

Otázka pro... je možnost položit dotaz osobě, se kterou připravujeme rozhovor. Vycházíme z rubriky Alter eko časopisu Ekonom, ve kterém vždy jedna osobnost zpovídá druhou. My tento princip upravujeme do podoby, kdy několik z vás může položit otázku a získat na ni odpověď.

Citace a parafráze

Citace slouží pro doplnění a oživení článku. Počet otázek i počet obesílaných osob je stejný jako u ankety. Často jde o dvě tři otázky poslané alespoň dvěma respondentům. Průměrný počet článků na jedno vydání je zhruba deset, byť ne každý příspěvek musí obsahovat citace či parafráze.

Komentáře a příspěvky

V případě zájmu vám rádi zveřejníme váš komentář nebo příspěvek. Před samotným napsáním nás zkontaktujte, abychom měli představu co nám kdo napíše a případně do jakého čísla.

Ve všech případech postačují krátké výstižné odpovědi. Nechceme po vás žádné dlouhé litanie, nad kterými strávíte zbytečně mnoho času. Avšak i delší příspěvky rádi publikujeme.

Jak to funguje?

Zhruba každé dva až tři měsíce vám pošleme e-mail s anketní otázkou anebo žádostí o citaci do připravovaného článku. Záleží pouze na vás, jestli využijete této možnosti. V e-mailu bude uvedeno, do jakého námi provozovaného média bude vaše odpověď zařazena. Ve zprávě rovněž bude i datum, do kterého je vhodné zaslat odpověď. Pokud do daného data nezískáme potřebný počet odpovědí, kontaktujeme další osoby z adresáře. Uvedené datum není mezním termínem. Avšak z hlediska plynulé výroby daného vydání nám průběžné uzávěrky pro jednotlivé příspěvky usnadňují tvorbu magazínu. Na vše tak máme dostatek času a nemusíme pracovat pod tlakem, což je běžné u deníků, případně u týdeníků, nikoliv u měsíčníků.

Jakmile přijmeme vaši odpověď nebo materiál, zapracujeme ho do vydání. V okamžiku dokončení prvotní pracovní verze vám zpřístupníme pracovní náhled daného materiálu, ve kterém máte citaci apod. Poté následuje několikadenní doba, po kterou můžete váš příspěvek upravit. Stačí poslat e-mail se změnou. Jakmile budou změny dokončeny (ideálně do třetího pracovního dne od zveřejnění pracovního náhledu), bude článek poslán ke korektuře.